İletişimÜrünlerimiz

Makro Tarım Ltd. Şti.

1996 yılında Antalya’da kurulmuş, Makro Tarım Ltd. Şti., tarım sektörüne en iyi hizmeti kendisine misyon olarak belirlemiştir.

Bu misyon doğrultusunda; organik gübreler, suda erir granül ve sıvı gübreler, mikro element bileşikleri, bitki bağışıklık sistemini destekleyen çok spesifik ürünler, geleceğin ürünleri olarak kabul edebileceğimiz mikrobiyal ürünler, uzun süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretilen jel formundaki ürünleri ile en kaliteliyi üreticilerin hizmetine sunmak temel hedefimiz olmuştur.

Bu hedef doğrultusunda Türkiye’de 8 distrübütör firma, yurt dışına ise 6 ülkede istikrarlı adımlar ile büyümektedir.

Bilimsel ve yenilikçi anlayış ile bitki beslemede kalıcı ve çevreci çözümler üretmek, bu çözümleri üreticilerimizin hizmetine sunmak en büyük güç kaynağımız olacaktır.

Makro Tarım logosu altında üretilen ve ithalatı yapılan bütün ürünler bu logunun sorgulayıcı, çevreci, araştırıcı ve yenilikçi anlayışını temsil eder.

» Araştırıyoruz: Çünkü yenilikçiyiz,

  • » Çevreciyiz: Çünkü çevreye saygılıyız,
  • » Sorgulayıcıyız: Çünkü doğru olanı bulmak için,
  • » Üretiyoruz: Çünkü kalkınma üretimden geçtiği için,

Mustafa KUŞBAŞI  /  Harun ÖZTÜRK

Ziraat Mühendisi      Ziraat Mühendisi

Genel Müdür

Mustafa KUŞBAŞI
Ziraat Mühendisi

08/11/1964 yılında Derebucak/Konya’da doğdu.İlk ve Orta Öğrenimini Derebucak’ da Lise Eğitimimi ise Gazi Lisesinde(Konya) tamamladı.
Atatürk Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Bitki Koruma Bölümüneden 1987 yılında mezun oldu.

1988 yılında kısa dönem askerlik hizmetimi de tamamlayarak, Öğrencilik hayatından iş hayatına başlamış oldu.

Çalışma hayatına Liseden sonra Konya’da başlamış olsa da, profesyönel anlamda 1989 yılında Antalya’da Tarımsal girdiler üreten ve pazarlayan bir firmada satış ve satış sonrası kontrol mühendisi olarak başlamıştır.Üstün azmi ve çalışkanlığı sayesinde kısa sürede başarı grafiğini yükselmiş, Bir yıl sonra merkezi İstanbul da bulunan, Antalya-Isparta-Burdur il ve ilçelerinden sorumlusu Ziraat Mühendisi olarak çalışma hayatına devam etmiştir.

Bu süre içersinde, kendi mesleği ve çalıştığı alanda daha da tecrübe ve deneyim kazandı.Çalışmış olduğu firmanın diğer bölge çalışanları ile birlikte Türkiye’nin her bölgesini iş gereği gezme ve tanıma imkanı sağladı.

1993 yılında, ünlü bir Alman firmasının ürünlerinin Türkiye ye getirilmesi ve bütün Türkiye de satışı için, Antalya merkezli yeni bir firmanın kurulmasında ve bu firmanın organizasyonun da yönetici olarak görev aldı.Bu firmada Pazarlama Müdürü, Genel Müdür olarak altı(6) yıl çalıştı.

1996 yılında kendi firmasını makro tarım ltd.şti. kurdu. 1998 yılında kendi işinin başına geçti.

2000 li yıllara kadar Türkiye nin Başta Akdeniz Bölgesinde aktif olarak alt yapısını sağlamlaştıran makro tarım ltd.şti. 2010 yılına kadar Bütün Türkiye de tarımın olduğu her yerde Bölgesel temsilciliklerini kurarak büyümesini sürdürmiştür.2010 yılından sonra ise Yurt dışına da açılan makro tarım ltd.şti., ürün grubunu daha da zenginleştirerek on(10) ülkeye ihracaat yapmaya başlamıştır.

Spesifik(özel) gübreler konusunda önümüzdeki yıllarda yeni ürün gamı ile gerek yurt içinde gerek se yurt dışında yeni bayi ağları sayesinde istikrarlı büyümesine devam edecektir.

Harun ÖZTÜRK

11.02.1967 yılında Erzincan ‘ da  doğdu . İlk – Orta ve Lise Öğrenimini Erzincan ’ da tamamladı .

Atatürk Üniversitesi , Ziraat Fakültesi , Bitki Koruma Bölümü’ münden 1989 yılında mezun oldu .

1991 yılında Asteğmen olarak askerlik hizmetini tamamlayarak , iş hayatına atıldı .

Çalışma hayatına , profesyonel anlamda 1996 yılına kadar inşaat sektöründe yöneticilik yaparak devam etti .

1996 yılında Antalya ‘ da kendi firması makro tarım ltd. şti. kurdu . 1996 yılından itibaren tarım sektöründe çalışmaya devam etti .

Kısa adı GUİD olan Gübre Üreticileri – ithalatçıları ve İhracatçıları Derneğinde iki dönem yönetim kurulu üyeliği ve bir dönemde başkan yardımcılığı görevinde bulundu.

Yine kısa adı ATSO olan Antalya Ticaret ve Sanayi Odasında iki dönem 17. Ve 15. Meslek Gurubunda Komite Üyeliği ve Meclis Üyeliği görevinde bulundu.  Erzincanlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinde 3 Dönem yöneticilik yapmıştır ve halen bu dernekte yönetim kurulu üyeliği devam etmektedir .

Bir dönem de Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) ‘ nde Antalya İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur .

Evli ve iki kız çocuğu babasıdır .

Halen Antalya Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetine devam eden makro tarım ltd . şti . inde şirket ortağı ve şirket müdürü olarak Antalya iş aleminde Sanayici olarak ticari faaliyetine devam etmektedir.